"Skorpions" saglabā vadību VOC kausā

23.04.2012

2012-04-23_sko.jpg Svētdien tika aizvadītas divas spēles VOC kausā hokejā, kurās "Cēsis" saspringtā cīņā pēcspēles metienus pārspēja "Smiltenes vanagus" ar 3:2, bet "Skorpions" tika galā ar "Valmieras veterānu" pretestību, uzvarot spēli ar 4:2.

VOC kauss hokejā regulārais turnīrs risinās ļoti strauji un lielākā daļa komandas jau aizvadījušas vairāk par pusi no paredzētajām piecām spēlēm.

Svētdien tika aizvadītas divas VOC kausa spēles. Pirmajā cīņā spēkiem mērojās "Smiltenes vanagu" un "Cēsu" komandas, bet uzreiz pēc tam "Skorpions" tikās ar "Valmieras veterāniem".

"Cēsis" -"Smiltenes vanagi"

1. Periods

Spēles sākums veiksmīgāks padevās smilteniešiem, kas jau trešdaļas ceturtajā minūtē izvirzījās vadībā. Spēlējot skaitliskajā mazākumā, pieredzējušā aizsarga Eināra Seisuma piespēli veiksmīgi izmantoja Dāvids Jakovičs, kurš raidīja ripu Ginta Rudzīša sargātajos vārtos. Turpinājumā abas komandas nopelnīja pa vienam noraidījumam, tomēr vārti netika gūti. Tiesa, 25 sekundes pirms trešdaļas izskaņas, Pēteris Ezergailis ar precīzu metienu lika kapitulēt arī Gintam Suksim, panākot 1:1.

2. Periods

Otrā trešdaļa pagāja aktīvā cīņā. Tomēr abas komandas nespēja izmantot savas uzbrukuma iespējas. Smilteniešiem bija viena iespēja spēlēt vairākumā, tomēr arī tad raidīt ripu Rudzīša vārtos neizdevās. Pēc divām trešdaļām joprojām 1:1.

3. Periods

Trešā trešdaļas sākumā nevienai no komandām neizdevās izvirzīties vadībā, tomēr perioda astotajā minūtē, vispirms, Jānis Līkāns otro reizi vadībā izvirzīja "vanagus", bet nepilnu minūti vēlāk Didzis Dālmanis atkal panāc izlīdzinājumu (2:2). Līdz pamatlaika beigām rezultāts nemainījās un, lai noskaidrotu uzvarētāju bija nepieciešami pēcspēles metieni.

Pēcspēles metieni

Pēcspēles metienos veiksmīgi spēlēja abu komandu vārtsargi. Izšķirošais bija cēsinieka Roberta Krūmiņa realizētais bullītis jau pirmajā metienu sērijā. Pārējie visi metieni nebija neveiksmīgi, kā rezultātā "Cēsis" izcīnīja uzvaru visā spēlē ar 3:2.

Labākie spēlētāji

Uzvarētāju labā vārtus guva Pēteris Ezergailis, Didzis Dāmanis un Roberts Krūmiņš, bet "vanagu" rindās vieni vārti un viena rezultatīva piespēle Dāvidam Jakovičam.

Spēles protokols:
Cēsis -Smiltenes vanagi: 3:2 p.m (1:1, 0:0, 1:1, 1:0)

"Skorpions" -"Valmieras veterāni"

1. Periods

Spēli neveiksmīgi iesāka "Valmieras veterāni", īsā laikā nopelnot divus noraidījumus. "Skorpions" komanda valmieriešus ātri vien sodīja ar gūtiem vārtiem. Spēlējot piecatā pret trim veterānu hokejistiem, ar rezultatīvu metienu izcēlās Raivis Lubians . Trešdaļas astotajā minūtē smilteniešiem izdevās rezultātu dubultot. Izmantojot veiksmīgu Raivja Sukša piespēli, Jāni Lauri pārspēt izdevās "Skorpions" kapteinim Jānim Bormanim. Trešdaļas turpinājumā bas komandas nopelnīja vairākus noraidījumus, tomēr rezultāts nemainījās.

2. Periods

Otrās trešdaļas vidū Eināram Ozolam, pēc precīza metiena, izdevās samazināt rezultāta starpību līdz 1:2, tomēr tad, spēlējot mazākumā, Juris Bormanis nodemonstrējot lielisku individuālo meistarību, raidīja trešo ripu Laura sargātajos vārtos. Trešdaļas otrajā pusē abas komandas nopelnīja vēl vairākus noraidījumus. Spēle bija ļoti asa un rupja. Tikai piecas sekundes pirms pārtraukuma pieredzējušais Raitis Braksš pārsteidza Jāni Leiti, panākdams 2:3.

3. Periods

Spēles trešā trešdaļa iesākās ar vairākiem noraidījumiem abu komandu rindās. Cīņa kļuva vēl rupjāka. Valmierieši centās atspēlēties, tomēr "Skorpions" neļāva viņiem to panākt. Vēl vairāk, 1 minūti un 17 sekundes pirms trešdaļas beigām Mārtiņam Seisumam izdevās raidīt ripu tukšos veterānu vārtus (Jānis Lauris nomainījās pret sesto laukuma spēlētāju)un panākt jau 4:2. Pēdējā minūtē rezultāts vairs nemainījās un "Skorpions" izcīnīja uzvaru visā spēlē ar 4:2, saglabājot pirmo vietu VOC kausa regulārajā turnīrā.

Uzvarētāju labā pa vieniem vārtiem guva Jānis Bormanis, Juris Bormanis, Raivis Lubiāns un Mārtiņš Seisums, bet "Valmieras veterānu" rindās rezultatīvi metieni padevās Raitim Brakšam un Eināram Ozolam.

Skorpions -Valmieras veterāni: 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)