• ČEMPIONĀTI
  • ARHĪVS

"Vijciems" principiālā spēlē pārspēj "Smiltenes vanagus"

10.02.2012

2012-02-10_vij.jpg Ceturtdien, 9, februārī, vienīgajā Vidzemes atklātā čempionāta hokejā 1. līgas spēlē "Vijciems" ar rezultātu 4:2 pārspēja "Smiltenes vanagus". Uzvarētāju labā divus vārtus guva Oskars Grigulis.

VAČH 1. līgā šobrīd pilnā sparā rit trešā apļa spēles. Ceturtdienas vakarā tika aizvadīta viena spēle, kurā trešajā vietā esošie "Vijciema" hokejisti tikās ar " Smiltenes vanagu" hokejistiem, kas atrodas sestajā pozīcijā septiņu komandu konkurencē.

Abu komandu iepiriekšajās tikšanās reizēs šajā sezonā pa vieni uzvarām izcīnīja katra vienība. Pirmajā cīņā vijciemieši pārspēja "vanagus" ar 4:0, bet otrajā spēlē smiltenieši revanšējās ar 5:2. Jāsaka, ka šajā spēlē "vanagu" sastāvā bija iekļauti tikai viens aizsargu pāris.

1. Periods

Spēle iesākās līdzīgā cīņā, pārmaiņus uzbrūkot abām komandām. Rezultātu perioda vidū, pēc veiksmīgi izspēlēta uzbrukuma, atklāja vijciemieši. Pēc Miķeļa Ābola rezultatīvas piespēles, vārtus gūt izdevās Oskaram Grigulim. Turpinājumā "vanagi" centās atspēlēties, tomēr tas viņiem neizdevās. Kas neizdevās smilteniešiem, izdevās vijciemiešiem. Klāvs Bošs izmantoja Ulda Danča piespēli un pārspēja "vanagu" vārtsargu Gintu Suksi. Trešdaļas izskaņā rezultāts vairs nemainījās.

2. Periods

Otrā perioda sākumā abas komandas spēlēja nedaudz piesardzīgāk. Trešdaļas vidū īsā laika periodā abas komandas nopelnīja pa vienam noraidījumam, tomēr spēlējot skaitliski nevienādos sastāvā nevienai no vienībai neizdevās gūt vārtus. Tuvojoties pārtraukumam, "vanagu" uzbrucējs Jānis Cīrulis saņēma divu minūšu noraidījumu par sitienu ar nūju. "Vijciemam" izdevās vairākumā veiksmīgi nostāties smilteniešu aizsardzības zonā. Kad līdz trešdaļas beigām bija palikušas vairs 32 sekundes, savus otros vārtus spēle gūt izdevās Oskaram Grigulim, kurš tādējādi panāca jau 3:0. Tiesa, šie gan nebija pēdējie vārti periodā. Tikai piecas sekundes pirms pārtraukuma, Kristapa Leiša rezultatīvu piespēli veiksmīgi uztvēra Dainis Sakalausks, kurš ar precīzu metienu spēja samazināt rezultāta starpību līdz 1:3.

3. Periods

Spēles trešās trešdaļa iesākās asākā un rupjākā spēlē. Tiesneši nevēlējās pieļaut rupjības un uz divām minūtēm noraidīja vijciemiešu uzbrucēju Juri Kalniņu. Lai arī vairākumā "vanagiem" bija iespējas izdarīt bīstamus metienus, tomēr pārspēt vijciemiešu vārtsargu Jāni Lauri viņu nespēja. Trešdaļas vidū Didzim Ozoliņam, pēc Klāva Boša un Ulda Danča piespēlēm, izdevās atjaunot trīs vārtu pārsvaru, raidot ceturto ripu Smiltenes komandas vārtos. Divas minūtes vēlāk, spēlējot vairākumā, Dāvids Jakovičs gan spēja atkal samazināt rezultāta starpību līdz 2:4, tomēr lauzt spēles gaitu "vanagi" vairs nespēja. "Vijciema" hokejistiem izdevās izcīnīt kārtējo uzvaru čempionātā, nostiprinoties turnīra tabulas trešajā vietā.

Labākie spēlētāji

Uzvarētāju labā divus vārtus guva Oskars Grigulis, bet vieni vārti un viena rezultatīva piespēle Klāvam Bošam. "Smiltenes vanagu" rindās pa vieniem vārtiem guva Dainis Sakalausks un Dāvids Jakovičs.