VČH 3. līgas decembra apskats

13.12.2012

2012-12-13_001lpa_vartiem.jpg Rit decembra mēnesis un uz priekšu virzās Vidzemes hokeja čempionāta regulārais turnīrs 3. līgā. Šomēnes aizvadītas astoņas spēles, uz kurām tad īsumā arī atskatīsimies. Pagaidām vislabāk veicās komandai „Biko logi”, kuri uz savas ādas šosezon vēl nav izjutuši zaudējuma rūgtumu.

Visvairāk spēles šomēnes aizvadījuši „Ciedra A” un „Veterāni” hokeja komandas – pa trīs katrai. „Ciedras A” hokejistiem decembris bijis ļoti veiksmīgs, jo visās spēlēs tika izcīnītas uzvaras, un tebulā iekrāti 9 punkti. Svarīga uzvara tika izcīnīta pret tabulas kaimiņiem „Gulbeni” ar rezultātu 5:2, bet visgrūtāk gāja ar „SCO centrs” hokejistiem. Noslēdzoties otrajam periodam vadībā ar 4:3 atradās tieši SCO komanda, bet trešo ceturtdaļu izdevās uzvarēt ar 2:0, pateicoties Ivo Ķirša un Raivo Sarelainena gūtajiem vārtiem.

Ne tik labi veicās „Veterāniem”, kuriem trīs spēlēs izdevās tik tikai pie viena punkta. Vienīgā spēle, kurā netika piedzīvots zaudējums pamatlaikā, bija 6. decembra cīņa pret „Stingers”. Lai arī „Veterāni” pēc pirmās trešdaļas bija iekrājuši divu vārtu pārsvaru (2:0), „Stingers” izdevās atspēlēties (2:2) un spēli novest līdz pēcspēles metieniem, kur pateicoties precīziem Ērika Kariņa un Didža Eglīša (abi „Stingers”) pēcspēles metieniem izdevās izcīnīt uzvaru un iegūt 2 punktus.

Pagaidām 3. līgā perfekta bilance ir tikai „Biko logi” komandai, kura visās 10 spēlēs ir izcīnījusi tikai uzvaras pamatlaikā. Par to liecina arī statistikas līderu tabula, kurā pirmās četras vietas aizņem šīs komandas spēlētāji, ar Ģirtu Bērziņu līdera pozīcijā, kurš jau paspējis iekrāt 26 punktus (7 vārti un 19 piespēles). Decembrī aizvadīta tikai viena spēle, kurā uzvarēta „Livonija” ar rezultātu 6:3.

„Livonija” jau bez minētā zaudējuma aizvadīja vēl vienu spēli, kur izdevās izcīnīt uzvaru pret „Ledus vilkiem” tikai pēcspēles metienos ar 2:1. No zaudējuma komandu paglāba Raivo Freibergs, kurš izvilka neizšķirtu pamatlaika pēdējā minūtē (44:14). Savukārt vienīgais precīzais raidījums vārtos pēcspēles metienos padevās Sandrim Soveram, kurš tad arī nodrošināja „Livonijai” divus punktus turnīra tabulā uz uzvaru pēcspēles metienos.

„SCO centram” decembra mēneša spēlēs pa vienai uzvarai un zaudējumam. Vispirms uzvarēti „Veterāni”, bet pēc tam atzīts „Ciedra A” hokeja komandas pārākums. Pie punkta divās spēlēs izdevās tikt turnīra tabulas noslēdzošajai komandai „Ledus vilki”, kuri jau pieminētajā spēlē izlaida uzvaru un pēcspēles metienos zaudēja „Livonijai”. Bet pret „Stingers” piedzīvots bezierunu zaudējums ar 0:5. Otrajā spēlē „Stingers” pret vēl vienu lejas daļas komandu „Veterēni” tik viegli vairs negāja, un uzvara un divi punkti gūti tikai pēcspēles metienos. Visbeidzot „Gulbene” vienīgajā decembra spēlē piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 2:5 pret „Ciedra A”. Bet otro paredzēto 8. decembra spēle pret turnīra līderiem "Gulbenei" nenotike, jo „Biko logi”, izmantojot vienīgo iespēju mainīt kalendāru, pārcēla to uz vēlāku laiku,.