"Cēsis" smagā cīņā pārspēj "Skorpionu"

11.01.2012

2012-01-11_quot_smiltenes_vanagi_quot_p_9.jpg Otrdien, 10. janvārī, VOC ledus hallē tika aizvadītas divas spēles Vidzemes atklātajā hokeja čempionātā pirmās līgas turnīrā, kurās "Seda" ar rezultātu 8:2 sagrāva "Smiltene 09", bet "Cēsis" smagā cīņā salauza "Skorpiona" pretestību, uzvarot cīņu ar 3:2.

Vidzemes atklātajā hokeja čempionātā 1. līgā pilnā sparā rit trešā apļa spēles. Otrdienas vakarā laukumā tikās "Sedas" un "Smiltene 09" , kā arī "Skorpions" un "Cēsu" komandas.

"Seda" -"Smiltene 09"

Pirmajā otrdienas vakara spēlē pašreizējie turnīra līderi "Sedas" hokejisti tikās ar "Smiltene 09" vienību. Sedēnieši pirms neilga laika piedzīvoja pirmo zaudējumu šosezon, pēcspēles metienos atzīstot "Inflekss" komandas pārākumu. Ne pārāk veiksmīgi pēdējās spēlēs veicies arī smilteniešiem, kas visai negaidīti piekāpās "Cēsu" komandai.

1. periods

Spēli veiksmīgāk iesāka "Sedas" hokejisti, kas jau līdz trešdaļas vidum bija ieguvuši divu vārtu pārsvaru. Ar rezultatīviem metieniem izcēlās Kaspars Gabrāns un Kārlis Bulmeistars. Trešdaļas otrajā pusē Uģis Melbārdis "Smiltene 09" komandai vienus vārtus atguva. Šie gan nebija vienīgie vārti trešdaļā. Nepilnu minūti pirms pārtraukuma Renārs Bušs trešo reizi pārspēja Gintu Suksi.

2. periods

Otrās trešdaļas sākumā "Smiltene 09" spēja rezultātu samazināt līdz minimumam. Ar precīzu metienu Gintu Rudzīti pārspēt izdevās Aigaram Berkoldam. Trešdaļas vidū, pēc veiksmīgas izspēles, "Sedas" komandas pārsvaru dubultot izdevās čempionāta rezultatīvākajam spēlētājam Kristapam Bīnertam. Turpinājumā, lai arī nedaudz aktīvāk uzbruka sedēnieši, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

3. periods

Trešās trešdaļas vidus katastrofāli neveiksmīgs izrādījās smilteniešiem, jo "Seda" minūtes laikā Sukša sargātajos vārtos spēja raidīt trīs ripas. Ar precīziem metieniem izcēlās Enguss Bulmeistars, Aivars Anis un Kristaps Bīnerts. Šie gan nebija pēdējie vārti šajā spēlē, jo divas minūtes pirms spēles beigām Mareks Cepļevs astoto reizi ieraidīja ripu Smiltenes komandas vārtos.

Uzvarētāju labā lielisku spēli aizvadīja Kristas Bīnerts, kurš guva divus vārtus un izdarīja trīs rezultatīvas piespēles. Tikmēr "Smiltene 09" rindās pa vieniem vārtiem Uģa Melbārža un Aizvara Berkolda kontā.

Spēles potokols

Seda -Smiltene 8:2 (3:1, 1:1, 4:0)

"Skorpions" -"Cēsis"

1. periods

Otrajā spēlē laukumā tikās divas turnīra lejasgala komandas -Smiltenes "Skorpions" un "Cēsis". Spēle iesākās līdzīgā cīņā, aktīvi uzbrūkot abām komandām. Rezultātu pirmās trešdaļas trešajā minūtē atklāja cēsinieki. Ar precīzu metienu izcēlās Guntis Bundzenieks. Trešdaļas vidū, spēlējot vairākumā, Juris Bormanis ar rezultatīvu metienu panāca izlīdzinājumu. Trešdaļas izskaņā skaitliskajā vairākumā spēlēja cēsinieki, tomēr realizēt to nespēja.

2. periods

Otrais periods aizritēja mierīgāk nekā pirmais, tomēr pēc nospēlētajām piecām minūtēm, "Cēsis" otro reizi spēlē spēja izvirzīties vadībā. Jāni Leiti pārspēt izdevās cēsinieku uzbrucējam Sandim Vittem. Turpinājumā aktīvi uzbruka abas komandas, tomēr rezultāts nemainījās.

3. periods

Trešās trešdaļas vidū Cēsu komandai izdevās rezultāta starpību palielināt. Pēc veiksmīgi izspēlēta uzbrukuma, otros vārtus spēlē guva Guntis Bundzenieks. Trešdaļas izskaņa aizritēja ļoti saspringtā gaisotnē. "Skorpions" darīja visu, lai atspēlētos. Nedaudz vairāk kā minūti pirms pamatlaika beigām smilteniešiem izdevās vienus vārtus atgūt. Vairākumā vārtus guva Mareks Kaļickis. Pēdējās sekundēs vārtus atstāja "Skorpiona" vārtsargs Jānis Leitis, kura vietā izgāja sestais laukuma spēlētājs, tomēr panāk neizšķirtu Smiltenes novada komanda nespēja, kā rezultātā "Cēsis" izcīnīja grūtu uzvaru spēlē ar rezultātu 3:2 un apsteidza "Skorpionu" turnīra tabulā, pakāpjoties uz sesto vietu.

Uzvarētāju rindās ar diviem gūtajiem vārtiem izcēlās Guntis Bundzenieks, bet "Skorpiona" labā pa vieniem vārtiem Jurim Bormanim un Marekam Kaļickim.